„Odczarowujemy osiedla” by Mateusz Szeliga

Po sukcesie pierwszej edycji pokazującej polską modę uliczną na tle modernistycznej architektury Wrocławia, przedstawiamy sesję foto zrealizowaną w całości w klimacie surowej wielkiej płyty. Zdjęcia wykonał mateusz szeliga, a marką na nich widoczną, jest jak poprzednio – prosto!

Plan był prosty ? robimy zdjęcia w klimacie wielkiej płyty i? tutaj zaczęły się schody, gdyż przez ostatnie dziesięciolecie nasze brutalistyczne osiedla pokryły się pastelowym kożuchem termomodernizacji. Zaczęliśmy więc poszukiwania oryginalnej wielkiej płyty, którą pamiętaliśmy z dzieciństwa, takiej gdzie jedyną dekoracją był żwirek zalany w betonie lub mozaiki elewacyjne, ze ślepymi 10-piętrowymi ścianami i rzędami identycznych balkonów. Przejechane kilometry, dni spacerów po osiedlach i setki próbnych zdjąć, aż w końcu decyzja ? robimy to w Jeleniej Górze. Odzież do pokazania w tej surowej scenerii wybraliśmy z będącej esencją polskie streetwearu linii Prosto Klasyk, a po obu stronach obiektywu stanęli millenialsi, znający i rozumiejący osiedlowy klimat. Efektem są pierwsze zdjęcia wielkiej płyty odczarowujące tę wstydliwie ukrywaną przestrzeń polskich miast, w której się wychowaliśmy. To jest nasza przestrzeń, w której mimo chropowatych pozorów potrafiliśmy zrobić coś z niczego i wykrzesać masę pozytywnej energii.

Zdjęcia wykonano na zachowanych w oryginalnej formie (bez styropianu) osiedlach Jeleniej Góry, ale ich charakter pozwala odnaleźć cząstkę własnego osiedla każdemu, kto wychował się w tych klimatach. Wierzymy, że jest to nowe, nieobciążone spojrzenie na tę przestrzeń, w której wychowała się większość polskich millenialsów.

Pomysł i zdjęcia: Mateusz Szeliga
Stylizacje: Angelika Fedorczuk
Modelka: Basia Erling
Model: Łukasz Skafarek
Video: Mariusz Dragan
Produkcja: Szymon Wachal
Współpraca: Odzież ? Prosto Klasyk, zdjęcia analogowe Instax

Przeczytaj również

MASS DNM – FW18 – NYC LOOKBOOK – PART 2

czytaj dalej

TURBOKOLOR FW18 LOOKBOOK

czytaj dalej

NERVOUS STRONG COMPANY FALL 2018 LOOKBOOK!

czytaj dalej

ZIMNO LOOKBOOK 2018!

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *