Nowy model 990 od New Balance!

Jak informuje polska dystrybucja marki NEW BALANCE, do sprzedaży trafiła własnie piąta odsłona legendarnego buta 990, który zadebiutował na rynku w 1982 roku. Nowe warianty kolorystyczne pojawiły się w dwóch wersjach damskich i dwóch męskich. Czy sprostają statusowi ikony? Zobaczcie sami.

990 przez trzy dekady osiągnęły status prawdziwej ikony mody i obiektu pożądania na ulicach, stając się klasykiem wśród miłośników sneakersów. Tym bardziej na ciekawy zabieg zdecydował się teraz NB, który postanowił sprawdzić, jak w dzisiejszych czasach przyjmie się ich klasyk.

Mężczyźni mogą wybierać między jasną, prawie białą wersją z elementami w kolorach amerykańskiej flagi, a jednolitą ciemną szarą, w której dodatkowo tradycyjna siateczka zastąpiona została perforowanym zamszem. Dwie damskie wersje to stonowane różowe i prawie białe buty z granatowymi, złotymi i srebrnymi elementami. Poza nową sylwetką, dodane zostały takie elementy jak: poliuretanowy power strap, nowa wkładka Ortholite oraz odświeżone oznaczenia na języku i cholewce.

Buty opatrzone są słynnym znakiem ?Made in USA?, co oznacza, że są częścią wyjątkowej kolekcji obuwia wykonywanego ręcznie w fabryce pod Bostonem, a minimum 70% materiałów wykorzystywanych do ich produkcji pochodzi z rynku krajowego. New Balance jest jedyną firmą sportową produkującą buty w USA, zatrudniając przeszło 1300 pracowników w pięciu fabrykach na terenie Nowej Anglii. Kto wie, może taki znaczek powinno wprowadzić się również w Polsce? Co prawda większość marek szyje u nas, ale ile % materiałów pochodzi z kraju – tego nie wiemy.

Buty 990 oczywiście do kupienia na NBSKLEP

Przeczytaj również

MODEL 327 ? NOWOCZESNY DESIGN I DZIEDZICTWO LAT 70!

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *