Origins of Alpine od The North Face, czyli kultowe klasyki na nowo!

W tym sezonie na nowo poznajemy kultowe klasyki, a to za sprawą kolekcji Origins of Alpine od The North Face. Marka budując całą kolekcję OOA czerpała inspiracje z historii kurtki Mountain Jacket, w której Eric Perlman został pierwszym Amerykaninem, który podczas jednego sezonu wspiął się na sześć północnych ścian Alp. Model Origins 86 Mountain Jacket jest wytrzymałą, a jednocześnie lekką, wodoodporną i oddychającą kurtką.

The North Face od ponad 55 lat rewolucjonizuje przemysł odzieży outdoorowej dzięki niezrównanemu designowi i technologii. W tym sezonie na nowo poznajemy kultowe klasyki, a to za sprawą kolekcji Origins of Alpine.

W 1986 roku Eric Perlman został pierwszym Amerykaninem, który w ciągu jednego sezonu wspiął się na sześć północnych ścian Alp. W pokonywaniu ogromnych trudności cały czas towarzyszył mu prototyp kurtki Mountain Jacket.
Wkrótce potem marka The North Face zaprezentowała finalną wersję Mountain Jacket – niezwykle wytrzymałą, a jednocześnie lekką, wodoodporną i oddychającą kurtkę przeznaczoną dla przewodników wypraw i profesjonalistów z branży górskiej.

Szybko stała się ona fenomenem i głównym elementem w ofercie odzieży wierzchniej The North Face.

Pomagała pobijać rekordy wspinaczkowe, a teraz wciąż utrzymuje poprzeczkę bardzo wysoko. Zaprojektowana na nowo z myślą o przyszłości eksploracji, kurtka Mountain Jacket to ikona, która nigdy się nie zestarzeje. Patrząc na ten kultowy produkt świeżym okiem, The North Face czerpie inspirację z jej historii, tym razem budując całą kolekcję z kurtką jako głównym bohaterem.


Model Origins 86 Mountain Jacket jest wyposażona w technologię DryVent, która pomaga stawić czoła trudnym warunkom, a wykończenie DWR bez PFC zapewnia suchość podczas deszczu. Jest dostępna w kolorach Safety Green, Banff Blue i Aviator Navy. Kolekcja obejmuje również polarową bluzę Unisex Mountain Sweater, spodnie Origins 86 Convertible Mountain Pant i koszulkę z nadrukiem, a także akcesoria i obuwie, które uzupełnią stylizację i pomogą wyróżnić się z tłumu.

Kolekcja dostępna jest na www.thenorthface.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face.

Aby być na bieżąco z kolejnymi premierami, obserwuj @thenorthfaceuk na Instagramie i @thenorthface na Facebooku.

Przeczytaj również

The North Face prezentuje nową kolekcję NSE!

czytaj dalej

THE NORTH FACE: ODKRYWAJ ŚWIAT Z DUMĄ

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NEVER STOP EXPLORING

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NSE D2 – NOWA ERA EKSPLORACJI

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *