The North Face „Reset Normal”

The North Face wystartował z globalną inicjatywą „Reset Normal”, której kluczowym elementem jest Explore Fund Council. Celem działania tej wyjątkowej grupy będzie połączenie ekspertów ze świata kultury, rozrywki, nauki akademickiej i outdooru w celu opracowania nowych idei i rozwiązań, których wdrożenie pomogłoby wyrównaniu szans różnych społeczności w dostępie do aktywności outdoorowej i możliwości rozwoju poprzez szeroko rozumianą eksplorację.

W skład grupy ekspertów weszli m.in. Lena Waithe, scenarzystka i zdobywczyni nagrody Emmy, a także Jimmy Chin, wspinacz z teamu The North Face i wielokrotnie nagradzany reżyser oraz operator.
Kierując się rekomendacjami ekspertów, The North Face przeznaczy 7 milionów dolarów na działanie The North Face Explore Fund i wsparcie organizacji, których działania przyczyniają się do realizacji założonego celu.

Wraz z ogłoszeniem programu marka zaprezentowała wyjątkowy film / hymn stworzony przez Sida Lee, z muzyką Aloe Blacc (singiel z pierwszego od 7 lat albumu) oraz z Leną White w roli narratorki. Pokazuje on punkt zwrotny, którego doświadczamy w 2020 roku, pokazując, w jaki sposób ludzie mogą złapać oddech dzięki sile eksploracji.

W ramach inicjatywy powstała Explore Fund Council, która łączyć ma pasjonatów i ekspertów w dziedzinach kultury, rozrywki, nauk akademickich i outdooru. Jej zadaniem będzie opracowywanie idei i rozwiązań, których wdrożenie może zwiększyć dostęp różnych społeczności do aktywności outdoorowych i stworzyć możliwości rozwoju poprzez szeroko rozumianą eksplorację. Wnioski, odkrycia oraz rekomendacje grupy ekspertów będą miały istotny wpływ na rozlokowanie środków finansowych w wysokości 7 milionów dolarów, które The North Face zobowiązuje się przeznaczyć na wyrównywanie szans w świecie outdooru oraz na zapewnienie równych szans dla wszystkich.

Program startuje przy wsparciu dwóch ekspertów, którzy od lat zmieniają branże, których są częścią. Inicjatywę wesprą Lena Waithe ? nagrodzona Emmy scenarzystka, producentka i aktorka, założycielka Hillman Grad Productions, która postanowiła poświęcić karierę na rzecz wspierania niedostatecznie reprezentowanych artystów i społeczności ? oraz Jimmy Chin, sportowiec i wspinacz, członek globalnego teamu The North Face, nagrodzony Oscarem reżyser.

?Eksploracja od zawsze była dla mnie sposobem myślenia o rzeczywistości. Jako twórca cały czas postrzegam siebie jako ciekawego świata odkrywcę i wierzę, że każdy powinien mieć takie samo prawo? ? komentuje Lena Waithe. ?Jedynym realnym sposobem na to, by coś zmienić, jest samodzielne tworzenie przestrzeni dla zmian. Jestem podekscytowana współpracą z The North Face i wszystkimi członkami Explore Fund Council. Liczę na to, że nasza wspólna perspektywa pomoże wzmocnić różnorodność w branży outdoor i uczyni ją miejscem bardziej dostępnym dla każdego? ? podkreśla.

?Przez całe moje życie eksploracja była nieskończonym źródłem tego, co pozytywne. Szczerze wierzę, że odkrywanie jest częścią ludzkiej natury i że eksploracja może łączyć ludzi, zmieniając ich życie? ? mówi Jimmy Chin. ?Niestety, nie każdy ma równy dostęp czy szansę na doświadczenie outdoorowych przygód. Inicjatywa The North Face jest niezwykle ekscytująca i cieszę się, że mogę być jej częścią wraz z pozostałymi członkami Explore Fund Council? ? dodaje.

Waithe i Chin będą współpracować z innymi twórcami, naukowcami, specjalistami oraz członkami branży outdoor, rozwijając pomysły wprowadzające ważne i potrzebne zmiany. Grupa ta będzie miała swój znaczący wkład w kierunek, w którym zmierza The North Face, a także będzie wpływać na sposób, w jaki marka wybiera i wspiera organizacje w ramach The Explore Fund. Celem The North Face jest skompletowanie i ogłoszenie pełnego składu grupy Explore Fund Council do wiosny 2021 roku.

?Już od dziesięciu lat za sprawą Explore Fund działamy w kierunku zniesienia barier w eksploracji, by uczynić ją bardziej dostępną dla wszystkich. Rok 2020 uzmysłowił nam, że musimy radykalnie przyspieszyć nasze wysiłki w tym zakresie i rozszerzyć je o współpracę z szerszą społecznością, by szybciej osiągnąć nasz cel. Niezwykle cieszymy się, że możemy połączyć siły z innymi osobami, które są synonimem zmiany, takimi jak Lena i Jimmy. Wierzę, że Explore Found Council pomoże nam sprawniej przybliżyć nową, bardziej sprawiedliwą erę branży outdoor? ? zaznacza Steve Lesnard, wiceprezes ds. marketingu w The North Face.

The North Face planuje zaangażować się również w inne działania, włączając w to współpracę z partnerami i organizacjami charytatywnymi, które wspierają przyszłych odkrywców ? pełnych ciekawości, pasji i zainteresowania outdoorem, którzy nie mają dostępu do odpowiedniego sprzętu czy autorytetów, od których mogliby czerpać wiedzę i motywację.

Ambasadorzy oraz sportowcy The North Face przygotują także nagrania wideo, w których przedstawią swoje historie i zaprezentują własne interpretacje dotyczące tego, jak ?zresetować? swoją codzienność w 2020 roku.

Dowiedz się więcej na: www.thenorthface.pl.

Przeczytaj również

The North Face prezentuje nową kolekcję NSE!

czytaj dalej

THE NORTH FACE: ODKRYWAJ ŚWIAT Z DUMĄ

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NEVER STOP EXPLORING

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NSE D2 – NOWA ERA EKSPLORACJI

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *