Z jakim kolorem kojarzy się The North Face?

Ubrania i akcesoria The North Face w żółtej kolorystyce przez lata stanowiły pierwszy wybór odkrywców na całym świecie. Od Everestu, przez środowisko narciarskie lat 90., po ulice Nowego Jorku ? żółty definiował markę dosłownie wszędzie.

Kultowy kolor po raz pierwszy zagościł w ofercie marki w 1970 roku i był to odcień Acapulco Gold. Nie tylko zapewniał on lepszą widoczność w górach, ale też regularnie spotykał się z pozytywnym odbiorem klientów. Acapulco Gold został wprost stworzony, by się wyróżniać, dzięki czemu już od momentu swojej premiery regularnie pojawiał się w towarzystwie najbardziej kultowych produktów The North Face.

Acapulco Gold był jedynym dostępnym kolorem śpiworu The North Face z 1971 roku, a w 1973 roku jednym z dwóch wariantów, w jakich wyprodukowano Expedition Parkę ? przy czym ten drugi model, granatowy, i tak miał podszycie w odcieniu Acapulco Gold.

Związek marki z kolorem rozwijał się przez lata. Żółty uchodził za ulubiony kolor sportowców takich jak Scot Schmidt czy Conrad Anker, który powiedział: ?Moim ulubionym kolorem na czas wypraw jest żółty ? działa niczym kawa dla oczu i jest zauważalny nawet przy zerowej widoczności?.

Jak tłumaczy Tim Hamilton, Global Creative Director w The North Face: ?prawdopodobnie nie ma innego koloru, który bardziej kojarzyłby się z The North Face niż Summit Gold. Pierwotnie sprawdzał się jako środek zwiększający widoczność i tym samym poprawiający bezpieczeństwo podczas ekspedycji na najwyższych szczytach, następnie przyjął się wśród wszystkich odkrywców ? także poza górami?.

Teraz kultowa kolorystyka powraca w najnowszej, miejskiej kolekcji The North Face. Odcień Summit Gold znaleźć można m.in. w kurtce Nuptse czy słynnej Himalayan Down Parka, które świetnie sprawdzą się w nadchodzących, zimowych miesiącach.

Kolekcja dostępna jest online, w sklepach stacjonarnych i u wybranych dystrybutorów.

Przeczytaj również

The North Face prezentuje nową kolekcję NSE!

czytaj dalej

THE NORTH FACE: ODKRYWAJ ŚWIAT Z DUMĄ

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NEVER STOP EXPLORING

czytaj dalej

THE NORTH FACE: NSE D2 – NOWA ERA EKSPLORACJI

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *