ZEW – Balsam do brody z węglem drzewnym

ZEW for men to marka naturalnych kosmetyków i wysokiej jakości akcesoriów dla mężczyzn. W ofercie znajdziecie dwie linie kosmetyków: linia myjąca z węglem drzewnym z Bieszczad oraz linia pielęgnacyjna z czarną hubą, akcesoria do golenia i pielęgnacji brody oraz zestawy kosmetyków i akcesoriów. Dzięki uprzejmości marki, mieliśmy okazję sprawdzić na własnej skórze (i brodzie oczywiście też), czy węgiel faktycznie tak dobrze oczyszcza i odświeża, jak usłyszeliśmy kiedyś u jednego z barberów. Nosisz brodę, jak my? Sprawdź, jak wypadł nasz test.

Na samym początku to, co widać gołym okiem, czyli pudełko. Otóż kosmetyk znajduje się w estetycznym zamykanym pudełku z wytrzymałej i lekkiej blachy aluminiowej. Opakowanie jest szczelne, chroni produkt przed czynnikami zewnętrznymi, a po jego zużyciu, będzie stanowić stylowy gadżet do przechowywania Waszych skarbów. Warto też podkreślić, że na przykrywce znajduje się grawerowane logo ZEW, które idealnie prezentuje się na „nierdzewce”.

Po otwarciu pudełka mieliśmy na początku mieszane uczucia. Pojawiły się nawet obawy, czy aby na pewno ta czarna maź, która jest w środku, będzie odpowiednia dla naszej skóry i brody? Do tej pory mieliśmy doświadczenie z olejkami lub kosmetykami w spray’u. Tym razem było inaczej. No cóż – tak naprawdę, nie da się o czymś napisać, bez sprawdzenia, jak działa. Nałożyliśmy zatem na palec trochę balsamu, rozsmarowaliśmy w palcach i nałożyliśmy na brodę. Jakie były nasze wrażenia?

Aplikacja balsamu do brody ZEW for men jest bardzo przyjemna. Konsystencja jest gęsta, ale bez problemu nakłada się go na powierzchnię skóry i brody. Dużym plusem jest też ciekawy, męski i podobno seksowny (to zdanie damskiej części redakcji) zapach. Przede wszystkim jednak potwierdziły się właściwości kosmetyku. Zawarty w środku węgiel sprawia, że skóra jest delikatniejsza już po pierwszym użyciu, a broda prezentuje się niezwykle dobrze – nie błyszczy się, ale sprawia wrażenie zadbanej i odświeżonej. Tutaj warto również odwołać się do opisu producenta – węgiel drzewny skutecznie oczyszcza i odświeża. Jego działanie jest znane od lat. Podczas kontaktu ze skórą, jego cząsteczki przyciągają nie tylko zanieczyszczenia z jej powierzchni, ale też z głębszych warstw. Uznawany jest za najsilniejszy absorbent występujący w stanie naturalnym.

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze etykiecie (to takie polskie – czytać instrukcje, ale dopiero po sprawdzeniu, czy działa), która znajdowała się na pudełku. Znajdziemy na niej między innymi informacje o tym, jak używać balsamu, jego skład oraz małą niespodziankę, której tutaj nie chcemy zdradzać. Niech to będzie dla Was bodziec do swoich pierwszych zakupów.

Kosmetyki ZEW for men produkowane są oczywiście w Polsce. Wszystkich zainteresowanych już teraz odsyłamy do oficjalnej strony – ZEW FOR MEN.