Buty są częścią miasta – Projekt Stara, nowa szkoła

Buty są wyjątkową częścią garderoby, bo oprócz koloru i faktury materiałów o ich charakterze decyduje bryła. Są jak dzieła architektury w mikroskali. Dlatego właśnie pokazaliśmy je w naturalnym miejskim środowisku, do którego zostały stworzone. Okazuje się, że w najnowszych modelach Pumy udało nam się odnaleźć rytmy i dynamikę modernistycznej architektury. Pokazanie ich w tym kontekście sprawia, że czujemy dreszczyk emocji, który towarzyszy przy wyborze pasującego nam modelu, a później podczas pierwszych spacerów w nowo kupionych, świeżutkich butach.

Ultranowoczesny kształt i nieco kosmiczny wygląd to charakterystyczne cechy butów z lat 90’tych. Okazuje się, że jest on czymś więcej niż chwilową. Ten styl powrócił w zmodernizowanej odsłonie w najnowszych modelach marki Puma. Poduszki powietrzne, futurystyczne podeszwy, wyeksponowane mocowania sznurowadeł i kolorowe aplikacje zapewniają nie tylko komfort i wydajną pracę obuwia, ale też definiują nieco techniczny, a przez to czytelny styl. Subtelne odcienie kolorowych aplikacji ? zieleni czy błękitu sprawiają, że buty dobrze komponują się z wieloma różnymi stylizacjami i nie nudzą się. Wręcz przeciwnie, z każdą chwilą odkrywamy je na nowo.

Puma jest wyjątkowa dlatego, że łączy charakter topowej marki, której nie trzeba nikomu przedstawiać z luzem i niezobowiązującym klimatem. Daje poczucie, że chcemy nadawać ton, ale nie musimy niczego udowadniać.

Własny styl to unikatowa kompozycja, do której dochodzi się dzięki wielu próbom i eksperymentom z bardziej stonowanymi, ale też odważniejszymi modelami ubrań i butów. Nie bez znaczenia jest też sam sposób jak nosimy rzeczy i jak o nie dbamy. To jak używamy i zużywamy rzeczy określa nasz temperament. Podeszwy i nawierzchnia chodników są jak odpowiadające sobie elementy układanki. Poszukiwanie własnego stylu zaczyna się od prostych rzeczy, takich jak wybór kurtki i butów, które najlepiej pomogą by to co robimy było wyjątkowe. Dzięki zrozumieniu siebie, swoich mocnych stron i pragnień oraz podkreśleniu tego przez odpowiedni wygląd jesteśmy skuteczniejsi w działaniu i bardziej spełnieni. Robimy dobre rzeczy i sami czujemy się dobrze ze sobą, co w końcu dostrzegają ludzie wokół nas. Kiedy czujemy się pewnie inni też odbierają nas lepiej i lepiej czują się w naszym towarzystwie. Moment kiedy inni cenią to co robisz jest potwierdzeniem, że warto było się starać. Wtedy dopiero można powiedzieć, że ma się własny styl, nie tylko w tym jak się nosimy, ale przede wszystkim w tym co tworzymy. Ale obie te rzeczy są ściśle powiązane.

Za projekt odpowiedzialny nie kto inny, jak Mateusz Szeliga.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *