„Spójrz inaczej na miasto” – mini dokument

Znany ze współpracy z m.in. prosto, fotograf – Mateusz Szeliga, wraz z Tomaszem Rodzikiem, przygotowali filmowy dokument o pasji fotografowania kultury miejskiej i niekończącej się przygodzie, jaką jest poszukiwaniu własnego stylu. Zachęcamy do oglądania!

W filmie młodego twórcy video Tomasza Rodzika historia o pielęgnowaniu zajawki staje się pretekstem do odkrycia piękna polskiej architektury modernistycznej. Kamera podąża śladami fotografa kultury miejskiej Mateusza Szeligi, autora między innymi cyklu Stara-Nowa Szkoła pokazującego od 2017 r. architekturę modernistyczną polskich miast ? Wrocławia, Jeleniej Góry, Zgorzelca i Katowic. Patrząc z jego perspektywy eksplorujemy w kolejnych ujęciach ikoniczne miejscówki Wrocławia i Katowic. Film udowadnia, że piękno jest sposobem patrzenia na świat i dostrzegania tego, czego przeciętny przechodzień nie zauważa. Jest to opowieść o mieście jako przestrzeni do życia i budowania własnego stylu w dialogu z otoczeniem.

Autorem koncepcji oraz wykonawcą zdjęć i montażu jest Tomasz Rodzik, jako główny bohater występuje fotograf Mateusz Szeliga. Od strony produkcyjnej wsparcia udzieliła redakcja Magazynu Exclusive Info, a odzież i obuwie udostępniły marki Prosto i Puma.
Instrumentale: Put My Life on This by Mogli the Iceburg (Tumultu) Artlist, Shout by Skygaze (LUSH) Artlist, Magiera (White House Records)

Przeczytaj również

PROSTO KLASYK JESIEŃ/ZIMA 19 by Mateusz Szeliga

czytaj dalej

„Odczarowujemy osiedla” by Mateusz Szeliga

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *