„Odczarowujemy osiedla” by Mateusz Szeliga

Po sukcesie pierwszej edycji pokazującej polską modę uliczną na tle modernistycznej architektury Wrocławia, przedstawiamy sesję foto zrealizowaną w całości w klimacie surowej wielkiej płyty. Zdjęcia wykonał mateusz szeliga, a marką na nich widoczną, jest jak poprzednio – prosto!

Plan był prosty ? robimy zdjęcia w klimacie wielkiej płyty i? tutaj zaczęły się schody, gdyż przez ostatnie dziesięciolecie nasze brutalistyczne osiedla pokryły się pastelowym kożuchem termomodernizacji. Zaczęliśmy więc poszukiwania oryginalnej wielkiej płyty, którą pamiętaliśmy z dzieciństwa, takiej gdzie jedyną dekoracją był żwirek zalany w betonie lub mozaiki elewacyjne, ze ślepymi 10-piętrowymi ścianami i rzędami identycznych balkonów. Przejechane kilometry, dni spacerów po osiedlach i setki próbnych zdjąć, aż w końcu decyzja ? robimy to w Jeleniej Górze. Odzież do pokazania w tej surowej scenerii wybraliśmy z będącej esencją polskie streetwearu linii Prosto Klasyk, a po obu stronach obiektywu stanęli millenialsi, znający i rozumiejący osiedlowy klimat. Efektem są pierwsze zdjęcia wielkiej płyty odczarowujące tę wstydliwie ukrywaną przestrzeń polskich miast, w której się wychowaliśmy. To jest nasza przestrzeń, w której mimo chropowatych pozorów potrafiliśmy zrobić coś z niczego i wykrzesać masę pozytywnej energii.

Zdjęcia wykonano na zachowanych w oryginalnej formie (bez styropianu) osiedlach Jeleniej Góry, ale ich charakter pozwala odnaleźć cząstkę własnego osiedla każdemu, kto wychował się w tych klimatach. Wierzymy, że jest to nowe, nieobciążone spojrzenie na tę przestrzeń, w której wychowała się większość polskich millenialsów.

Pomysł i zdjęcia: Mateusz Szeliga
Stylizacje: Angelika Fedorczuk
Modelka: Basia Erling
Model: Łukasz Skafarek
Video: Mariusz Dragan
Produkcja: Szymon Wachal
Współpraca: Odzież ? Prosto Klasyk, zdjęcia analogowe Instax

Przeczytaj również

Wakacyjna pocztówka od PROSTO, czyli postc4rd!

czytaj dalej

JACOB SS 2021 – C-19 FREE ZONE

czytaj dalej

NOWA KOLEKCJA PROSTO KLASYK!

czytaj dalej

Phenotype Stage 16 Lookbook & Premiere

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *