SWAG SHOW Silesia 2013!

6 kwietnia 2013 roku w Katowicach (Galeria Szyb Wilson przy ul. Oswobodzenia 1) odbyła się druga edycja największych na Śląsku targów ulicznych – SWAG SHOW SILESIA VOL.2. Dla organizatorów była to próba zmierzenia się z poprzednią odsłoną ich showroom’u polskiego streetwear’u, dla producentów możliwość pokazania się szerokiej publiczności, a dla zakupowiczów – raj na ziemi! Jak naszym zdaniem targi wypadły? Biorąc pod uwagę, że odwiedziło je ponad 4 000 osób nasuwa nam się jedno słowo – petarda!

DCIM100GOPRO

Na targi dotarliśmy jak poprzednio, specjalnie przygotowanym autokarem, który za darmo dowoził chętnych z centrum pod sam Szym Wilsona. W drodze zastanawialiśmy się czym nas ta edycja zaskoczy, ilu będzie wystawców, zwiedzających. Na miejscu nasze umysły szybko zostały oświecone! Dwie sale ponownie wypełnił tłum ludzi oraz grubo ponad stu wystawców! Nie zastanawialiśmy się długo i zaczęliśmy od razu zwiedzanie.

Ciężko opisać wszystko co zobaczyliśmy na miejscu. Tam trzeba było być! Producenci stanęli na wysokości zadania i pokazali się z najlepszej strony. Na pierwszy rzut oka możemy wyróżnić marki TRANSMISSION i SHADE CLTH., które przyciągały zwiedzających oryginalnymi stanowiskami. Aż dziw, że inni nie próbują wyjść ze schematu zwykłych wieszaków:) Dodatkowo spodobało nam się umiejscowienie stanowiska z Fritzn Kolą. Po krótkim spacerze można było się spokojnie napić smakowego trunku (browar też był:)).

DCIM100GOPRO

Jednym z najważniejszych aspektów targów była możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami marek. Z tego co wiemy nie wszyscy zdążyli na czas, ale to nie przeszkodziło na zaprezentowanie chociaż części nowych produktów. Niestety nie sposób wymienić wszystkich marek oraz rzeczy, na które zwróciliśmy uwagę. Możemy tylko zagwarantować, że już wkrótce na półki sklepów wjedzie kolejna fala najprawdziwszego i najlepszego polskiego streetwear’u! Największe marki nie zawiodły i pokazały kolejne świetne propozycje. Te dopiero wchodzące na rynek „dotrzymały im kroku” i przedstawiły się z bardzo dobrej strony.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Tym razem udało się nam dłużej porozmawiać z niektórymi wystawcami. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni opowieściami o początkach marek, nowych kolekcji, o całej ciekawej otoczce towarzyszącej powstawaniu niektórych produktów. Takie rozmowy utwierdziły nas w przekonaniu, że za świetnymi ubraniami, designerskimi gadżetami, biżuterią oraz wieloma innymi dodatkami i akcesoriami stoją wspaniali ludzie, którzy niejednokrotnie poświęcają się w 120% dla swojej pasji. Zajebiste jest to, że nie ukrywają swoich źródeł, inspiracji itd. – sprawiają wrażenie jednej wielkiej streetwear’owej rodziny;)

DCIM100GOPRO

Druga edycja SWAG SHOW SILESIA pokazała, że organizatorzy nie mają nic wspólnego  z reżyserami filmowymi, którzy niejednokrotnie sknocili część drugą swojego kinowego hitu. Powtórka spodobała nam się jeszcze bardziej! Dużo mocniej pokazała prawdziwy potencjał naszych polskich marek oraz udowodniła, że co raz więcej ludzi interesuje się tematem polskich projektantów oraz twórców szeroko pojętej kultury.

DCIM100GOPRO

Gratulujemy organizatorom zwycięskiej potyczki z pierwszą edycją oraz trzymamy kciuki za kolejną! Pozdrawiamy wszystkich, którzy odwiedzili Szyb Wilsona w sobotę, a tych których nie było ostrzegamy – kolejna odsłona na jesień 2013!

Piona!
Ekipa Poldonstore.pl

Przeczytaj również

Tymczasowo brak, wróc wkrótce :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *