Bivak Outdoor i bluza Husavik!

Co prawda od pierwszej kolekcji Bivak Outdoor minął już ponad rok, ale przyznajemy się bez bicia – na tą wspaniałą markę odzieży outdoorowej natrafiliśmy zupełnie niedawno. Zachęcamy już teraz do zapoznania się z brandem, który powstał jako owoc pięknej przyjaźni dwóch dziewczyn – Asi i Oli. Z jakim efektem? Oceńcie sami.

Zacznijmy od początku. Tu pytanie do nieco starszej grupy odbiorców – pamiętacie, o czym myśleliście po obronie dyplomów? Nasze bohaterki w myśl zasady „Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady”, wybrały się na Islandię, gdzie zainspirowane otaczającym ich pięknem natury, postanowiły, że wspólnie stworzą własną odzież inspirowaną podróżami. To właśnie początki Bivak Outdoor.

Zachłyśnięte architekturą, naturą oraz wolnością stylu życia, zdecydowałyśmy się stworzyć markę odzieży outdoorowej, szytej lokalnie w duchu slow-fashion.

Asia i Ola

Tak właśnie powstała marka niezależna od panujących trendów, gotowa na kaprysy pogody, ale i będąca ozdobą w trakcie festiwalowej nocy, nasza odzież jest połączeniem charakteru vintage z funkcjonalnością.

Pierwszymi produktami, które ujrzały światło dzienne były piękne polary w trzech wersjach – Łeba, Ólafsvík i Flores. Tutaj jednak trzeba zatrzymać się na chwilę – otóż od początku istnienia, marka Bivak Outdoor jest transparentna w swoich działaniach, mówi o tym, jak powstają jej ubrania. Polary zostały zatem uszyte w Warszawie w małej szwalni, gdzie pieczę nad jakością sprawowała Pani Helenka!

Prawda, że wspaniała rzecz? Tak trzymać!

Polary to idealne rozwiązanie w góry/pod namiot/nad morze albo zwyczajnie na chłodne wieczory, dlatego dziewczyny sukcesywnie rozwijają swój projekt. Kolejnymi produktami w ofercie były skarpetki Batumi i Łódź, które powstały ze znaną nam marką Kabak. Swego rodzaju uzupełnieniem, stały się ręcznie szyte czapki z wełny merynosów (pozyskiwanej z owiec hodowanych na wolności w Ameryce Południowej).

Świetny odbiór pierwszych produktów sprawił, że do sprzedaży trafił kolejny polar – Reykjavik.

Najnowszą propozycją Bivak Outdoor jest bluza Husavik. Uszyta w Warszawie, z dzianiny z certyfikowanej (GOTS) bawełny organicznej wyprodukowanej w Polsce. Na obu rękawach użyto wypustki odblaskowej – widoczność przede wszystkim!

Detale są dla nas tak samo ważne, jak główny surowiec, dlatego bawełniany sznurek w kapturze oraz etykieta tkana PET wykonane są z przędz z recyklingu.

Asia i Ola

Więcej o marce, szwalni i materiałach, znajdziecie na stronie www.bivakoutdoor.com.

Przeczytaj również

Take Part Not a Piece od PHENOTYPE!

czytaj dalej

Wakacyjna pocztówka od PROSTO, czyli postc4rd!

czytaj dalej

#UNISEXBYKUBOTA, czyli jednomyślność w różnorodności

czytaj dalej

JUNGMOB i nowa kolekcja BREATHE!

czytaj dalej

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *