Take Part Not a Piece od PHENOTYPE!

Branża modowa w swojej aktualnej formie, w ogromnym stopniu przyczynia się do negatywnego stanu środowiska. Wiele marek odzieżowych praktykuje tak zwany greenwashing, przekonując swoich klientów, że ich odzież jest w pełni etyczna i w żadnym stopniu nie przyczynia się do negatywnego stanu środowiska. Taki stan rzeczy jest jednak niemożliwy, dlatego potrzebujemy marek, które stosują w swojej produkcji rozwiązania umożliwiające tworzenie odzieży, która starczy nam na lata, przy możliwie jak najmniejszym wpływie na środowisko.

Wiele firm reklamuje swoją odzież 100% składem bawełny, przekonując swoich odbiorców, że jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Niestety jest to mit konsumencki powielany od lat. Ubrania wykonane w całości z naturalnych materiałów, nie zapewnią produktowi należytej wytrzymałości.

Domieszka poliestru jako ekologiczne rozwiązanie

Najkorzystniejszym ekologicznie rozwiązaniem na ten moment są ubrania z naturalnych materiałów z domieszką poliestru. Może wydawać się to zaskakujące, jednak takie rozwiązanie zapewni odzieży znacznie dłuższą trwałość, co jest priorytetem naszej marki. Jednym z największych problemów branży odzieżowej jest masowa produkcja ubrań niskiej jakości. Tania odzież chińskich producentów kusi swoją niską ceną, jednak nie starcza nam na długo. Z tego powodu wpadamy z niekończący się krąg częstego kupowania tanich ubrań wątpliwej jakości. Dlatego tak ważne jest, aby inwestować w ubrania wysokiej jakości, która starczą nam na lata.

W swojej produkcji marka Phenotype stosuje materiały klasy premium, które następnie uszlachetniane są poprzez enzymowanie, silikonowanie, czy też przywiązanie poliestrowe. Taki skład materiału zapewnia jak najdłuższą solidność odzieży i gwarancję tego, że zakup nie będzie wydatkiem sezonowym a inwestycją na lata. Jakość naszych materiałów potwierdzają takie certyfikaty jak GOTS, Oeko Tex Standard 100 czy The Organic Content Standard.

Kolekcja Take Part not a Piece, Let’s save the Earth

Najnowsza kolekcja Take Part not a Piece, Let’s save the Earth, skupia się na motywach związanych z naturą oraz dbaniem o naszą planetę. Zmiana klimatu to realny problem, który dotknie już aktualne pokolenia, jeżeli nie będziemy działać natychmiast. Wiele Marek mydli oczy klientów, zapewniając ich, że stosują w 100% ekologiczne rozwiązania przy swojej produkcji. Niestety życie w niewiedzy nie rozwiąże problemu zaniedbania naszego środowiska. Z tego względu ważne jest, aby się edukować i stosować w życiu codziennym ekologiczne rozwiązania, nie popadając przy tym w skrajności. Środowisko nie potrzebuje garstki perfekcyjnych jednostek. Potrzebuje natomiast wielu osób, które będą działać w świadomy sposób w miarę swoich możliwości. Wybierając podczas zakupów odzież wysokiej jakości, którą będziemy nosić przez lata, zmuszamy marki produkujące ubrania słabej jakości na masową skalę, do zmiany sposobu produkcji swojej odzieży. Małe kroki każdego z nas mogą przyczynić się do wielkich zmian, w imię lepszej branży odzieżowej. Marka stosuje realistyczne rozwiązania, które są ekologiczne w stopniu, który pozwala na zachowanie wysokiej jakości produktów. Jesteśmy marką oraz zakładem produkującym odzież, działającym tutaj, w Polsce. Kontrolujemy każdy etap produkcji naszych ubrań tak, aby przekazać w twoje ręce produkt wysokiej jakości, o możliwie jak najmniejszym wpływie na środowisko.

Dokonuj odpowiedzialnych wyborów w kwestii zakupu odzieży, wspierając marki, którym zależy na dobru naszej planety.

Całość kolekcji dostępna na stronie PHENOTYPE.

Filozofia Phenotype

Filozofia naszej marki skupia się na stosowaniu ekologicznych rozwiązań w branży odzieżowej w realistyczny sposób. W 100% naturalne składy nie zapewniają ubraniu najlepszej jakości i przyczyniają się do rosnącej ilości odpadów, ponieważ ubrania tego typu nie starczają nam na długo. Wybieramy materiały, które pozwalają nam na tworzenie odzieży, która nie trafi za parę miesięcy na wysypisko. Ubrania marki Phenotype będą stałym elementem twojej garderoby przez lata. Domieszki z poliestru są koniecznością przy tworzeniu odzieży wysokiej jakości, jednak produkcja nowego papieru czy folii przy pakowaniu naszych zamówień jest kwestią zbędną. Z tego powodu przy pakowaniu waszych zamówień, używamy papieru i folii, które pochodzą z recyklingu oraz są w pełni kompostowalne.

Przeczytaj również

Wakacyjna pocztówka od PROSTO, czyli postc4rd!

czytaj dalej

#UNISEXBYKUBOTA, czyli jednomyślność w różnorodności

czytaj dalej

„Harmonia w chaosie” , czyli nowe POGO!

czytaj dalej

JUNGMOB i nowa kolekcja BREATHE!

czytaj dalej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *